کاغذ گلاسه

هیچ محصولی یافت نشد.

خرید کاغذ گلاسه

در هنگام خرید کاغذ گلاسه به چه نکاتی توجه کنیم؟

با وجود اینکه بازاریابی دیجیتال در دسترس بسیاری از افراد است، باز هم بازاریابی سنتی مورد توجه عموم قرار می‌گیرد. بازاریابی به سبک سنتی، همان چاپ بروشور، کاتالوگ و کارت ویزیت است. بهترین پیشنهاد برای تهیه کاتالوگ، بروشور و... خرید کاغذ گلاسه است.

این کاغذها بروشور محصولات شما را به بهترین شکل نمایش می‌دهند. استفاده از این کاغذ، باعث ترغیب افراد به استفاده از محصولات شما می‌شود. کیفیت کاغذ مورد استفاده شما از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر کیفیت کاغذ، کیفیت چاپ و رنگ‌بندی مناسب سبب توجه بیشتر افراد به محصولات و خدمات شما می‌شود.

برای اینکه بتوانید بهترین کاغذ را پیدا کنید، به چه نکاتی باید توجه کنید؟ در مطالب امروز قصد داریم یک راهنمای کامل برای خرید کاغذ گلاسه در اختیار شما قرار دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر مانند قیمت کاغذ گلاسه، خرید انواع کاغذ گلاسه و همچنین قیمت انواع کاغذ گلاسه، با ما همراه باشید.

کاغذ گلاسه چیست؟

به کاغذ معمولی که سطح آن با یک لایه براق و صاف پوشیده شده، کاغذ گلاسه می‌گویند. خاصیت این لایه چیست؟ باعث می‌شود که جوهر به شکل یکنواخت روی سطح کاغذ پخش شود. به همین دلیل کیفیت چاپ بر روی آن بسیار بالاتر است.

اصلی‌ترین ماده سازنده این لایه براق، ترکیب نشاسته و پلاستیک است. در سطح کاغذ معمولی، حفره‌های بسیار ریزی وجود دارد که باعث می‌شود جوهر به صورت نامتوازن روی کاغذ پخش شود. این موضوع باعث می‌شود که کیفیت چاپ پایین بیاید.

یک لایه نازک از فراورده نشاسته روی کاغذ کشیده می‌شود. این کار سبب پوشاندن حفره‌های ریز سطح کاغذ و صاف و صیقلی شدن آن می‌شود. این نشاسته ممکن است در اثر برخورد با جوهر، تغییر شکل دهد. برای جلوگیری از این موضوع، یک روکش نازک پلاستیک بر روی سطح کاغذ کشیده می‌شود که مقاومت آن در برابر آب بالا رود.

خرید انواع کاغذ گلاسه

همه این مراحل باعث به وجود آمدن کاغذ گلاسه می‌شود که این کاغذ، یک کاغذ صاف و مقاوم در برابر آب و خیس شدن است. پس تا اینجا دانستید که هنگام خرید کاغذ گلاسه، در واقع چه نوع کاغذی با چه جنسی می‌خرید. این کاغذ، بهترین انتخاب برای چاپ بروشورهای تبلیغاتی، کارت ویزیت و... به شمار می‌رود.

تفاوت خرید کاغذ گلاسه و خرید کاغذ تحریر

هنگام خرید انواع کاغذ، باید به این نکته توجه داشته باشید که کاغذ انتخابی شما برای چه چیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای مثال، کاغذ تحریر همان کاغذ معمولی و رایج است که موارد مصرف گوناگونی دارد. برای چاپ کتاب، مجله، روزنامه و... از کاغذ تحریر استفاده می‌شود. قیمت آن پایین‌تر است و قابلیت بالایی برای جذب جوهر دارد. ولی گزینه مناسبی برای چاپ تصاویر نیست.

رقیب کاغذ تحریر، کاغذ گلاسه است؛ بنابراین قیمت کاغذ گلاسه بیشتر می‌باشد. برای چاپ تصاویر، خصوصا تصاویر با رنگ‌های براق و کیفیت بالا، خرید کاغذ گلاسه را پیشنهاد می‌دهند. این نوع کاغذ برای چاپ کارت ویزیت، بروشور و... با کیفیت بالا، گزینه مناسبی است.

معرفی و خرید انواع کاغذ گلاسه

در ادامه انواع مختلف کاغذ گلاسه را بررسی می‌کنیم که در هنگام خرید راحت‌تر انتخاب کنید.

·        دسته‌بندی کاغذ گلاسه براساس پوشش

کاغذهای گلاسه می‌توانند استفاده‌های گوناگونی داشته باشند. بسته به کاربرد، یک طرف و یا هر دو طرف کاغذ را گلاسه می‌کنند. خرید کاغذ گلاسه یک‌رو زمانی پیشنهاد می‌شود که قرار است به عنوان پوستر مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین کاغذ خوشنویسی را می‌توان یک‌رو گلاسه کرد. به طور کلی در انواع کاغذ گلاسه، کاغذی که یک طرف آن گلاسه شده، برای مواردی کاربرد دارد که قرار است یک طرف آن مورد استفاده قرار گیرد. قیمت کاغذ گلاسه یک‌رو کمتر است و استفاده از آن برای صرفه‌جویی در هزینه پیشنهاد می‌شود.

خرید کاغذ گلاسه براساس پوشش

مدل دیگری که در خرید کاغذ گلاسه با آن مواجه می‌شوید، کاغذ گلاسه دو‌رو است. برای تهیه بروشور، کارت ویزیت و کاتالوگ، از این مدل کاغذ گلاسه استفاده می‌شود.

·        دسته‌بندی کاغذ گلاسه از نظر گرماژ

جرم یک صفحه کاغذ در ابعاد یک در یک مترمربع را، گرماژ کاغذ می‌گویند. هر چه گرماژ کاغذ گلاسه بالاتر باشد، سنگین‌تر است. کاغذ گلاسه در گرماژ 80،90،100،118،135،148،170،200،250،300،350 موجود است.

هر محصولی به گرماژ خاصی از کاغذ گلاسه نیاز دارد. برای مثال، گرماژ مورد استفاده در چاپ کاتالوگ 170است که هم از نظر مقاومت و هم از نظر وزن، مناسب است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که گرماژ کاغذ، براساس خواست شماست.

·        دسته‌بندی کاغذ گلاسه از نظر براقی

براقی و درخشندگی کاغذ گلاسه متفاوت است. در این مورد، کاغذ گلاسه به دو شکل براق و مات تولید می‌شود. از کاغذ گلاسه براق، بیشتر برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا و چاپ تصاویر تبلیغاتی که به جلب توجه بیننده نیاز است، استفاده می‌شود.

در تولید کاغذ گلاسه مات، مواد پوشاننده کمتری استفاده می‌شود. به همین دلیل سطح زبرتر و خشن‌تری نسبت به کاغذ گلاسه براق دارد. این تفاوت کاغذ گلاسه مات با براق، در ظاهر اصلا مشخص نیست و شما فقط با لمس آن متوجه این تفاوت می‌شوید.

خرید کاغذ گلاسه از کدام برند؟

کشور چین به عنوان زادگاه کاغذ در دنیا شناخته می‌شود. برندهای تولید کاغذ در چین؛ نِویا(nevia)، اکسپلور(xplore)، چنمینگ(chenming) و اورینتال(oriental) هستند. علاوه بر کاغذ معمولی، کاغذ گلاسه و مقوا هم تولیدات این برندها هستند.

در کنار چین، کُره نیز تولیدکننده کاغذ به‌شمار می‌رود. هانسول(hansol) و موریم(moorim) از موفق‌ترین برندهای تولید کاغذ در کُره محسوب می‌شوند. در ادامه به بررسی ویژگی محصولات هر یک از این برندها می‌پردازیم.

قیمت کاغذ گلاسه

·        کاغذ گلاسه نِویا

این برند با 10سال سابقه تولید کاغذ، توانسته اعتماد بسیاری از مشتریان داخلی و خارجی خود را به دست آورد. کاغذ گلاسه این برند، به دلیل یکنواختی بافت کاغذ و ضخامت مناسب نسبت به وزن، نتیجه قابل قبولی در چاپ تصاویر به مشتری عرضه می‌کند.

·        کاغذ گلاسه اکسپلور

این برند و برند نِویا، زیرمجموعه یک شرکت به نام APPGE هستند. به همین دلیل یک برند مشهور در زمینه کاغذ و مقوا به‌شمار می‌رود. ویژگی قابل توجه کاغذ تولید شده برند اکسپلور این است که کیفیت رنگ چاپ شده، پایدار است و در گذر زمان ظاهر براق مقوا حفظ می‌شود.

·        کاغذ گلاسه چنمینگ

بزرگ‌ترین تولیدکننده کاغذ در چین، برند چنمینگ است. این برند با گسترش و ادغام شرکت‌های کاغذسازی دیگر، سرعت رشد بالایی دارد. این شرکت تجهیزات پیشرفته‌ای در زمینه تولید کاغذ دارد. محصولات این شرکت در دو درجه کیفی، یعنی کیفیت بالا و متوسط تولید می‌شوند. همچنین 8محصول در این شرکت تولید می‌شود که در میان این تولیدات، کاغذ و مقوای گلاسه نیز مشاهده می‌شود.

·        کاغذ گلاسه اورینتال

انواع کاغذ گلاسه با مقاومت بالا در برابر آسیب، روکش شیمیایی بی‌نقص و مناسب برای چاپ، از محصولات برند اورینتال هستند. فعالیت این شرکت در سال2005 آغاز شده و به دلیل ارائه محصولات با کیفیت بالا، به صادرکننده پیشگام در جهان تبدیل شده است.

·        کاغذ گلاسه هانسول

این شرکت کُره‌ای، در طی سال‌ها فعالیت علاوه بر تولید داخلی، به صادرات محصولات خود نیز می‌پردازد. پُرتقاضاترین محصولات این برند، کاغذ و مقوای گلاسه، کاغذ آرایشی، مقوای بسته‌بندی، کاغذ حرارتی و مقوای سازگار با محیط زیست هستند. از ویژگی‌های کاغذ گلاسه هانسول، می‌توان به سفیدی بالا و پوشش یکنواخت در سطح آن اشاره کرد.

قیمت انواع کاغذ گلاسه

·        کاغذ گلاسه موریم

این شرکت به دلیل تکنولوژی پیشرفته، در حال ورود به 10شرکت برتر جهان در زمینه تولید کاغذ و مقوا است. علاوه بر تولید محصولات با کیفیت بالا، این شرکت در سال2020 گروهی از کاغذ گلاسه به نام آرتیزن را تولید و روانه بازار کرد. کیفیت بالای این کاغذ، سبب رشد این محصول در میان بازارهای جهانی شد. از ویژگی‌های این کاغذ می‌توان به نمایش دقیق و واضح رنگ و زمان کوتاه برای خشک شدن اشاره کرد.

تعیین قیمت کاغذ گلاسه

در بسیاری از فروشگاه‌ها، قیمت کاغذ گلاسه عجیب و فضایی است. از آن‌جایی که در این مطالب قرار است راهنمای دقیقی برای خرید انواع مختلف کاغذ گلاسه داشته باشید، شاخصه‌های تعیین قیمت کاغذ گلاسه را بررسی می‌کنیم.

·        گرماژ کاغذ گلاسه

همانطور که در تعاریف بالا متوجه شدید، کاغذ گلاسه در گرماژ مختلفی تولید می‌شود. هر چه کاغذ گلاسه گرماژ بالاتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. پس یکی از شاخصه‌های تعیین قیمت کاغذ گلاسه، گرماژ آن است.

·        ابعاد

کاغذ سفارشی شما، ممکن است ابعاد گوناگونی داشته باشد که در تعیین قیمت کاغذ گلاسه تأثیرگذار است. ابعاد کاغذ گلاسه براساس موارد استفاده آن تعیین می‌شود. به همین دلیل ممکن است قیمت‌های مختلفی نیز داشته باشد.

·        برند تولیدکننده

برندهای مختلف تولیدکننده کاغذ، قیمت‌های مختلفی برای عرضه محصول خود در نظر می‌گیرند. این اختلاف قیمت، به دلیل کیفیت و مواد مصرفی آن است. پس کیفیت و برند تولیدکننده، در تعیین قیمت کاغذ گلاسه نقش مهمی دارد.

به دلیل نوسانات موجود در بازار، امکان ارائه قیمت کاغذ گلاسه به طور دقیق وجود ندارد ولی عوامل گفته شده، مهم‌ترین تأثیر را در تعیین قیمت انواع کاغذ گلاسه دارند.

راهنمای خرید کاغذ گلاسه

شما می‌توانید هر زمان که قصد خرید کاغذ گلاسه را داشتید، از سایت‌هایی که در زمینه خرید و فروش این محصولات فعالیت دارند، کمک بگیرید. همچنین کارشناسان فعال سایت ما، می‌توانند شما را در زمینه دریافت اطلاعاتی مانند قیمت کاغذ گلاسه، راهنمایی کنند.

نکته پایانی درباره خرید کاغذ گلاسه

این مطلب، راهنمای کاملی برای خرید کاغذ گلاسه است. اگر سردرگُم هستید که کاغذ مورد نظر خود را از کجا بخرید، می‌توانید به بازار مراجعه کنید.

همچنین وبسایت‌های معتبری در زمینه فروش کاغذ گلاسه هستند که با قیمت کمتری محصول خود را عرضه می‌کنند. قیمت فروش سایت‌های اینترنتی کمتر از قیمت بازار است. چون فروشندگان اینترنتی محصول را به صورت مستقیم از کارخانه و یا شرکت واردکننده خریداری می‌کنند. پس بدون واسطه محصول به دست شما می‌رسد.

اگر فرصت کافی برای جستجو در سایت‌های مختلف ندارید به شما حق می‌دهیم. وقتی به سایت‌ها مراجعه می‌کنید، با قیمت‌های مختلفی روبرو می‌شوید که شما را گیج می‌کند و از کیفیت محصول، مطمئن نیستید.

سایت ما، یک فروشگاه کاملا معتبر اینترنتی در خاورمیانه است که با کمی تحقیق متوجه این موضوع می‌شوید. همچنین درصد بالای رضایت، کیفیت بالای محصولات ما را به رُخ می‌کشد. اگر می‌خواهید یک خرید ایمن و رضایت‌بخش داشته باشید، می‌توانید با مدیر سایت تماس بگیرید و برای خرید اقدام کنید.