پاستل و مداد شمعی

در حال نمایش 2 نتیجه

پاستل و مداد شمعی

پاستل 12 طلقی اریا

برای قیمت تماس بگیرید

پاستل و مداد شمعی

پاستل 6 رنگ آریا

برای قیمت تماس بگیرید

خرید پاستل و مداد شمعی

با خرید پاستل و مداد شمعی دنیا کودکان را رنگی کنید

 اگر قصد خرید پاستل و مداد شمعی برای فرزندانتان را دارید و نمی‌دانید کدام یک برای آن‌ها بهتر است، پس این مقاله را تا انتها بخوانید. پاستل و مداد شمعی دو ابزار متفاوت در زمینه کار‌ها هنری از جمله نقاشی و طراحی است. ممکن است فکر کنید پاستل و مداد شمعی با یکدیگر تفاوتی ندارند ولی باید گفت که اینطور نیست. این دو ابزار هنری در یک سری موارد باهم تفاوت‌هایی دارند که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. ما در این مقاله تمامی نکات لازم برای خرید پاستل و مداد شمعی را برای شما جمع‌آوری کردیم؛ پس اگر می‌خواهید همه چیز را در رابطه با این دو ابزار بدانید همینجا بمانید.

پاستل

پاستل یک ابزار هنری است که برای طراحی و یا نقاشی استفاده می‌شود. پاستل‌ها از پودر خالص رنگدانه و مقدار معینی چسباننده تشکیل شده است. پاستل‌ها نیاز دارای فواید و معایبی هستند که ممکن است تا به حال به آن توجه نکرده باشید. فواید و معایب پاستل‌ها عبارتند از:

· مزایا

مزایای پاستل‌ها بسته به نوع و برند آن‌ها ممکن است تفاوت داشته باشد ولی به طور کلی مزایای پاستل‌ها مواردی از جمله موارد زیر است.

 1. تنوع در رنگ‌ها
 2. قابلیت ترکیب رنگ‌ها برای ایجاد سایه‌ در طرح
 3. ایجاد نقاشی‌های با جزئیات ریز و دقیق
 4. مناسب برای انجام تکنیک‌های مختلف نقاشی
 5. بدون نیاز به ابزارهای جانبی از جمله تراش

· معایب

در کنار تمام فوایدی که پاستل‌ها برای ما دارند، یک‌سری معایب نیز دارند. برای مثال:

 1. شکننده هستند و احتمال خرد آن‌ها وجود دارد
 2. نسبت به سایر ابزارها نیاز به مراقبت بیشتری دارند
قیمت پاستل و مداد شمعی
قیمت مداد شمعی و پاستل به چه نکاتی بستگی دارد؟

بهترین برندهای پاستل

برای خرید پاستل بهتر و با کیفیت‌تر باید برخی از برندهای معروف و مرغوب را بشناسید. 7 برنده مطرح پاستل عبارتند از:

 1. برند استدلر
 2. برند پریمو
 3. برند استابیلو
 4. برند کرکتاکالر
 5. برند رامبراند
 6. برند مونگیو
 7. برند کوه نور

مداد شمعی

پاستل روغنی یا همان مداد شمعی، نوعی دیگر از ابزارهای هنری و طراحی است که از موم ساخته می‌شود. مداد شمعی‌ها دارای مزایا و معایب هستند که بیشتر افراد از آن‌ها آگاهی ندارد. در بخش زیر مزایا و معایب خرید مداد شمعی را خواهیم گفت.

· مزایا

مزیت‌های خرید مداد شمعی عبارتند از:

 1. بدون نیاز به داشتن مهارت خاص در زمان استفاده
 2. مناسب استفاده تمامی افراد حتی برای کودکان نوپا
 3. تنوع رنگی بالا
 4. عدم ایجاد گرد و غبار ( براده)

· معایب

معایب خرید مداد شمعی عبارتند از:

 1. عدم امکان ترکیب رنگ‌ها متفاوت
 2. ایجاد نقاشی‌های با جزئیات محدود و کلی
 3. نیاز به لوازم جانبی مانند تراش
 4. کیفیت رنگی پایین‌تر

بهترین برندهای مداد شمعی

قبل از خرید پاستل و مداد شمعی بهتر است از انواع مارک‌های آن مطلع باشید. بهترین برندهای مداد شمعی عبارتند از:

 • برند آریا
 • برند لوکی
 • برند بیک
 • برند اونر
 • برند چیکی چیکی
قیمت مداد شمعی
تفاوت قیمت مداد شمعی و پاستل در چیست؟

نکات مهم برای انتخاب بین پاستل و مداد شمعی

نکات مهم برای انتخاب کردن پاستل و مداد شمعی وجود دارد که بهتر است قبل از خرید پاستل و مداد شمعی آن‌ها را در نظر بگیرید. نکات مهم بین مداد شمعی و پاستل عبارتند از:

1. سن و مهارت

سن و مهارت افراد در خرید پاستل و مداد شمعی اهمیت زیادی دارد. مداد شمعی برای کودکان بهتر است زیرا کودکان نیازی به ابزار تخصصی ندارد برای نقاشی کشیدن. پاستل‌ها ابزار تخصصی‌تری نسبت به مداد شمعی هستند به همین دلیل برای کسانی که مهارت دارند و کارهای ظریف انجام می‌دهند مناسب‌تر است.

2. نوع نقاشی

مداد شمعی‌ها برای نقاشی‌های بسیار ساده و معمولی مناسب است در صورتی که پاستل‌ها برای نقاشی‌های حرفه‌ای و دقیق کاربرد دارند.

3. هزینه

قیمت پاستل و مداد شمعی بسیار متفاوت است زیرا پاستل ابزاری حرفه‌ای تر از مداد شمعی است. به صورت کلی قیمت پاستل و مداد شمعی به مواردی از جمله برند، تعداد و ... بستگی دارد.

نکات مهم در زمان خرید پاستل و مداد شمعی

در بخش بالا به شما نکات مهم بین پاستل و مداد شمعی را توضیح دادیم. در این قسمت به شما در رابطه با نکات مهم خرید آن‌ها خواهیم گفت.

 • به میزان کیفیت رنگ‌ها توجه کنید. رنگ‌ها باید شفاف، واضح و طبیعی باشند.
 • به تنوع و گوناگونی رنگ‌ها در پاستل و مداد شمعی دقت کنید. اگر تنوع رنگی این دو ابزار بالاتر باشد، در هنگام نقاشی و یا طراحی کردن دست شما برای ایده‌پردازی در رنگ‌ها بازتر است.
 • اگر شما می‌خواهید برای کودکان‌ مداد شمعی بخرید، بهتر است به سراغ مداد شمعی‌های ضخیم بروید زیرا این مداد شمعی‌ها به راحتی شکسته نمی‌شوند.
خرید مداد شمعی
نقاشی حرفه‌ای با پاستل روغنی

سخن پایانی

اگر به دنبال خرید پاستل و مداد شمعی خوب و با کیفیت هستید، حتما قبل از خرید این مقاله را بخوانید. در این مقاله ما به توضیح نکات مهم در زمان خرید مداد شمعی و پاستل پرداختیم. برای خرید مداد شمعی و پاستل با کیفیت که قیمت مناسبی هم داشته باشد، اگر فروشگاهی را سراغ ندارید پیشنهاد ما به شما خرید از فروشگاه خانه کاغذ است. فروشگاه لوازم ‌التحریر خانه کاغذ یکی از بهترین فروشگاه در عرضه و ارائه باکیفیت‌ترین و قیمت مناسب‌ترین محصولات به مشتریان است. اگر تمایل به خرید از این فروشگاه داشتید فقط کافی است ار طریق سایت و یا تماس با شماره زیر سفارش‌تان را ثبت کنید.

02532938235

سوالات متداول

1. تفاوت پاستل و مداد شمعی در چیست؟

تفاوت بین مداد شمعی و پاستل کاربرد آن‌ها است. پاستل‌ها برای نقاشی و طراحی‌های حرفه‌ای و دقیق کاربرد دارد ولی مداد شمعی برای نقاشی‌ های ساده و معمولی کودکان مناسب است.

2. بهترین برندهای پاستل و مداد شمعی چیست؟

بهترین مارک برای پاستل، برندهای استدلر، پریمو، استابیل و کرکتاکالر است. بهترین مارک‌های مداد شمعی، برندهای آریا، چیکی چیکی، اونر، بیک و لوکی است.