هیچ محصولی یافت نشد.

سوزن کش

سوزن کش منگنه، ابزاری کوچک با کاربردی بزرگ

سوزن کش منگنه، ابزاری بسیار ساده اما کارآمد. از این ابزار کاربردی می‌توان در ادارات، مدارس و منزل برای جدا کردن سوزن منگنه از کاغذ بدون هیچ گونه پارگی و خراشیدگی استفاده کرد. این وسیله کوچک، انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها ظاهری متفاوت دارد. برای اینکه با انواع این وسیله و ابزار بسیار کارآمد بیشتر آشنا شوید، تا انتها در کنار ما باشید.

سوزن کش منگنه چیست؟

سوزن کش یا منگنه کش وسیله‌ای بسیار کاربردی برای برداشتن و یا درآوردن سوزن منگنه از روی اجسامی مانند کاغذ، مقوا و... بدون وارد کردن آسیب به آن جسم است.

تاریخچه سوزن کش

اولین سوزن کش منگنه در سال ۱۸۹۹ توسط شخصی به نام ویلیام جیمز بانکوک اختراع شد. هدف از این اختراع بیرون کشیدن سوزنی بود که بر روی اجسام زده می‌شد و به سختی و یا با آسیب دیدگی از آن جسم جدا می‌شد.

قیمت سوزن کش
stapler remover یا سوزن کش منگنه

انواع سوزن کش

سوزن کش منگنه در انواع گوناگونی تولید می‌شود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. سوزن کش‌ها به سه دسته معمولی، انبری و اهرمی ت می‌شوند.

1. سوزن کش منگنه معمولی

رایج‌ترین و پرفروش‌ترین نوع سوزن کش، سوزن کش معمولی است. از این سوزن کش بیشتر در دفاتر اداری، مدارس و... استفاده می‌شود. این نوع سوزن کش‌ها ظاهری ساده دارند. سوزن‌کش‌های معمولی دارای دو دهانه چنگکی هستند که همین طراحی باعث می‌شود دو طرف سوزن را در بر بگیرند و با وارد کردن نیرو به آن به راحتی و بدون آسیب‌دیدگی و ایجاد خراش بر روی جسم، سوزن را جدا کند.

 دهانه‌های چنگکی این منگنه کش از جنس استیل‌های ضخیم ضد زنگ و مقاوم در برابر خم‌شدگی است. بر روی این دستگاه کاربردی، یک قفل جایگذاری شده است که زمانی که به آن نیاز ندارید و از آن استفاده نمی‌کنید، به راحتی دهانه تیز آن را قفل کنید. برای جدا کردن سوزن هایی که سایز آن‌ها 10، 24.6 و 24.8 باید از سوزن‌کش معمولی استفاده کرد. قیمت سوزن کش منگنه معمولی به نسبت دو مدل انبری و اهرمی ارزان‌تر است زیرا طراحی این نوع منگنه کش ساده‌تر است.

2. سوزن کش منگنه انبری

شکل ظاهری این نوع از منگنه کش‌، مانند انبر دست است. یک سمت آن دهانه‌ای با بیرون زدگی که قابلیت قرارگیری زیر سطح سوزن متصل شده به جسم را دارد، طراحی شده است و سمت دیگر سطحی صاف دارد. با قرار دادن این سوزن‌کش بر روی سوزن زده شده فقط کافیست به این انبر یک نیرو وارد کنید تا این منگنه کش انبری، سوزن را بدون آسیب‌دیدگی از جسم خارج کند. از این ابزار برای بیرون کشیدن سوزن‌هایی که سایز بزرگ‌تری دارند استفاده می‌شود. قیمت سوزن کش منگنه انبری به نسبت اهرمی مقداری گران‌تر است.

3. سوزن کش منگنه اهرمی

این وسیله کاربردی از دو قسمت تیکه‌گاه و اهرمی به وجود آمده است. قسمت اهرمی دارای زبانه‌ای است که به آسانی بر زیر سوزن متصل شده به جسم قرار می‌گیرد که با وارد کردن یک نیرو به این اهرم، سوزن متصل شده به جسم، بدون ایجاد خراشیدگی و آسیب‌دیدگی بر روی جسم، جدا می‌شود. از این ابزار برای بیرون کشیدن سوزن‌هایی که سایز بزرگ‌تری دارند استفاده می‌شود.

خرید سوزن کش
کاربردهای stapler remover چیست؟

کاربردهای سوزن کش منگنه

از سوزن کش‌ها برای جدا کردن سوزن از اجسام مختلف استفاده می‌شود که در بخش زیر برخی از این اجسام نوشته شده است.

  • جدا کردن سوزن منگنه از کاغذ
  • باز کردن جعبه‌های مقوایی
  • جدا کردن منگنه از پارچه

مزایای استفاده از سوزن کش منگنه

خرید سوزن کش مزیت‌هایی دارد که در بخش زیر به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

  • کارایی: سوزن کش منگنه به شما کمک می‌کند تا به سرعت و به راحتی سوزن منگنه را از کاغذ جدا کنید.
  • دقت: سوزن کش منگنه به شما کمک می‌کند تا بدون آسیب رساندن به کاغذ، سوزن منگنه را جدا کنید.
  • ایمنی: سوزن کش منگنه ابزاری ایمن است و خطر جراحت را به حداقل می‌رساند.

نکات مهم استفاده از سوزن کش منگنه

بهتر است در زمان استفاده از این ابزار نکات مهمی که در این رابطه وجود دارد را رعایت کنید. برخی از نکات مهم در زمان استفاده از stapler remover عبارتند از:

  • هنگام استفاده از جداکننده سوزن، مراقب انگشتان باشید.
  • از جداکننده سوزن مناسب برای نوع کار خود استفاده کنید.
  • سوزن کش را در مکانی دور از دسترس کودکان قرار دهید.

سوزن کش منگنه، ابزاری کوچک اما کارآمد است که نقش مهمی در نظم و ساماندهی اسناد و مدارک ایفا می‌کند. با استفاده از این ابزار ساده، می‌توانید به راحتی و بدون آسیب رساندن به کاغذ، سوزن منگنه را جدا کنید.

stapler remover ابزاری کار آمد برای دانش آموزان

جمع بندی

دیگر برای اینکه سوزن منگنه را از برگه‌های کاغذ جدا کنید نیازی نیست که نگران آسیب دیدگی و یا پارگی آن باشید، زیرا با خرید سوزن کش این کار را می‌توانید به راحتی انجام دهید. سوزن کش به آسانی سوزن‌های منگنه که به اجسام متصل شده‌اند را جدا می‌کند. البته باید حواستان در زمان خرید به نوع کارکرد سوزن کش باشد زیرا سوزن کش‌ها مدل‌های مختلفی دارد.

در مقاله به انواع سوزن کش‌ها اشاره کردیم و در رابطه با آن‌ها توضیحات کاملی را نوشته‌ایم. اگر قصد خرید این ابزار کاربردی را دارید بهتر است به سراغ فروشگاه‌های معتبر که قیمت مناسبی را به مشتریان ارائه می‌دهد بروید. یکی از این فروشگاه‌‌های معتبر که محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به مشتریان خود ارائه می‌دهد، فروشگاه خانه کاغذ است. برای سفارش سوزن‌کش و یا هر ابزار نوشت افزاری و لوازم‌التحریر می‌توانید وارد سایت فروشگاه خانه کاغذ بشوید و یا با شماره تماس زیر سفارش خود را ثبت کنید.

شماره تماس 1: 02532938235

شماره تماس 2: 02532400594

شماره تماس 3: 09128793323