کاغذ تحریر

در حال نمایش 5 نتیجه

کاغذ

دبل آ A4

برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید

بر اساس برند

کپی‌مکس‌a4

برای قیمت تماس بگیرید

کاغذ

هیما a3

برای قیمت تماس بگیرید

کاغذ

هیما a5

برای قیمت تماس بگیرید

 

کاغذ تحریر

خرید انواع کاغذ تحریر مستقیم از تولیدکنندگان

هر گردی گردو نیست، هر کاغذی هم کاغذ تحریر نیست! یکی از ویژگی‌های کاغذ تحریر این است که شما به راحتی می‌توانید روی آن بنویسید. نوشته‌ای که می‌نویسید، ماندگار است و به راحتی از بین نمی‌رود بخاطر همین خیلی از نویسنده‌ها و پژوهشگرها شبانه‌روز سروکارشان با این محصول است. البته علاوه بر نویسندگان، خیاطان برای کشیدن الگو، بعضی معماران برای کشیدن نقشه و خیلی از مشاغل این نوع محصولات را بعنوان یک ابزار کنار دست خود دارند. کاغذ یک محصول است و در شکل‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلفی در دسترس است. کیفیت و ویژگی‌های یک ورق خیلی مهم است چون کاربرد آن را مشخص می‌کند. این نوع کالاها هم مثل سایر محصولات انواع متنوعی دارد.  در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت‌های کاغذهای تحریر با انواع دیگر کاغذ از جمله کاغذ گلاسه، ، قیمت کاغذ تحریر و انواع کاربردها و برندهای آن آشنا کنیم. تا انتهای این محتوا با ما باشید تا به شما بگوییم که برای خرید کاغذ تحریر چه ویژگی هایی را باید مدنظر بگیرید.

کاغذ تحریر چیست؟

کاغذ بر اساس ترکیبات شیمیایی به وجود می‌آید و آنچه که ویژگی‌های این محصولات را مشخص می‌کند، نوع و مقدار مواد شیمیایی به کاررفته در آن است. یکی از مهمترین ویژگی‌های این محصول این است که بخاطر سطح بافت‌دارش به راحتی جوهر جذب آن می‌شود.

این مدل کاغذها در دو مدل در بازار یافت می‌شود. یکی مدل‌هایی که رنگش کاملا سفید است و دیگری مدلی که رنگ تیره‌تری دارد. اغلب در کتاب‌ها و مجلات از کاغذهای تحریر سفید رنگ استفاده می‌کنند و در کاغذ روزنامه و مقواهای نازک مدل تیره را به کار می‌گیرند. اینکه اغلب از رنگ سفید برای چاپ کتاب استفاده می‌کنند، دلیلش این است که بهتر نوشته خوانده می‌شود و چشم را اذیت نمی‌کند.

قیمت انواع کاغذ تحریر به عوامل مختلفی وابسته است چون این محصولات تنوع بالایی دارند و در نتیجه قیمتشان بر حسب جنس کاغذ تعیین می‌گردد.

کاربرد کاغذ تحریر

کاربرد کاغذ تحریر

 • در نشریات و مجلات از این مدل کاغذها برای چاپ کتاب استفاده می‌کنند.
 • با اینکه این نوع کاغذها شفافیت کمتری نسبت به گلاسه دارند ولی به دلیل کم شدن هزینه‌ها خیلی از افراد از این گزینه برای چاپ تراکت و بروشور تبلیغاتی انتخاب می‌کنند.
 • به دلیل مقاومت بالای کاغذهای تحریر اغلب ادارات از این محصولات برای اسنادشان استفاده می‌کنند چون در طولانی مدت آسیب نمی‌بیند.
 • این نوع محصولات برای تزیینات هم مورداستفاده قرار می‌گیرد و بعنوان کاغذ کادو کاربرد دارد.

تفاوت کاغذ گلاسه با کاغذ تحریر

ما برای اینکه متوجه شویم که ورق گلاسه با تحریر چه تفاوتی دارد، چند آزمایش ساده انجام دادیم. یک کاغذ گلاسه و تحریر را کنار هم قرار دادیم.

 • اولین مرحله آزمایش این بود که روی هر دو با مداد نوشتیم و متوجه شدیم که نوشته روی کاغذ گلاسه به راحتی پاک می‌شود اما روی برگه تحریر به این شکل نبود.
 • در دومین گام روی کاغذ گلاسه و تحریر آب ریختیم. پس از ریختن آب کاغذ گلاسه مقاومتش را به خوبی نشان داد اما آن یکی خراب شد.

نتیجه آزمایش این بود که کاغذهای گلاسه در برابر عوامل مخرب محیطی مثل رطوبت مقاوم هستند و مناسبترین برگه برای چاپ تراکت و بنرند اما امروزه مرسوم‌ترین کاغذ برای نوشتن مدل تحریر است که اکثر ناشران برای چاپ کتاب از این نوع محصول استقبال می‌کنند و ورق دفتر ما هم عضوی از خانواده همین محصولات است.

انواع کاغذ تحریر

این محصولات بر اساس وزن، جنس خمیر، ابعاد و کاربرد به دسته‌های متفاوتی تقسیم بندی می‌شوند و در مصارف گوناگونی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تقسیم بندی کاغذ بر اساس جنس خمیر

·        کاغذ اندودنشده یا Uncoated

در برخی مواقع به محض اینکه خمیر به کاغذ تبدیل می‌شود، مستقیما از آن استفاده می‌شود در این صورت به این نمونه ورق، کاغذ اندود شده گفته می‌شود. کیفیت این کاغذها خوب است و در صنعت کاربرد گسترده‌ای دارد.

·        کاغذ اندود شده یا coated

درست است که کاغذهای اندود نشده کیفیتشان خوب است اما مدل اندود شده چیزی فراتر از کیفیت اصلی ارائه می‌دهد. تولیدکنندگان با مواد شیمیایی و پلیمری مثل کلیسم، کربنات و گچ روی سطح کاغذ را می‌پوشانند و با این کار باعث افزایش میزان جذب جوهر، وزن و نرمی و لطافت در کاغذ می‌شود.

تقسیم بندی کاغذ بر اساس گرماژ

به وزن یک کاغذ، در متر مربع آن کاغذ گرماژ گفته می‌شود. مثلا زمانی که گرماژ 100 است بنابراین وزن یک متر مربع کاغذ 100 گرم است. هر چقدر گرماژ بالاتر باشد، وزن بالاتر است. بیشتر انتشاراتی‌ها برای اینکه وزن کتابشان را کم کنند از این مدل کاغذ با گرماژ 70 تا 80 استفاده می‌کنند. بسیاری از چاپخانه‌های برای چاپ بروشورهای تبلیغاتی کاغذهایی با گرماژ 100 را به کار می‌گیرند و گرماژهای بالاتر برای مصارف حرفه‌ای‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تقسیم بندی کاغذ بر اساس ابعاد

منظور از ابعاد در واقع همان A4  و A5 است که همه با آن آشنا هستید. این سری از A1 شروع می‌شود و به A10  ختم می‌شود. A1 بزرگترین و A10 کوچکترین ابعاد برگه است.

تقسیم بندی کاغذ بر اساس کاربرد

خیلی از کتاب‌ها، کاغذهای یادداشت و برشورها و روزنامه‌ها با کاغذهای تحریر ساخته شده‌اند حتی خدمات کامپیوتری‌ها و چاپی‌ها برای برشور و کاغذ تبلیغاتی رنگی از کاغذ تحریر الوان استفاده می‌کنند.

همه عواملی که در بالا بررسی کردیم بر قیمت کاغذ و میزان کیفیت آن‌‌ تاثیرگذار است، هر چقدر کیفیتش بالاتر باشد، قیمتش هم بیشتر است البته شما نباید کیفیت را در نظر بگیرید باید کاربردی که انتظار دارید را در نظر بگیرید. مثلا کاغذهای با ضخامت بالا برای کارهای ساده‌ای مثل نوشتن مناسب نیست.

 

قیمت کاغذ تحریر

قیمت کاغذ تحریر

کاغذهای تحریر هم مثل سایر محصولات دارای تنوع قیمت هستند چون انواع متفاوتی دارند. تولیدکنندگان با مواد و خمیر منحصربه‌فرد خودشان یک نمونه از این کالاها را تولید می‌کنند و میزان اعتبار برند تولیدکننده هم تاثیر زیادی را بر قیمت کاغذ می‌گذارد. برندهای پرفروش کاغذ تحریر عبارتند از:

 • Inda kiathlk
 • Coins 3
 • App
 • Crawn
 • و...

علاوه بر برند تولیدکننده، عوامل بسیاری از جمله میزان دوام و ماندگاری، ابعاد، جنس خمیر کاغذ و مواداولیه به کار رفته در آن، گرماژ، وزن و... هم در قیمت کاغذ تحریر تاثیرگذار است. اگر نمی‌دانید کدام برند کاغذ با کدام مشخصات برای خرید مناسب‌تر است، میتوانید با کارشناسان سایت ما تماس بگیرید تا شما را در خصوص این مسئله راهنمایی کنند.

خرید کاغذ تحریر

قبل از خرید ممکن است از خود بپرسید که اصلا چرا من باید این محصول را بخرم و به چه درد می‌خورد؟ بسیاری از چاپخانه‌ها از این محصول برای چاپ کتاب، نشریه یا مجلات استفاده می‌کنند چون با انتخاب یک کاغذ مناسب فرایند چاپ خیلی راحت انجام می‌شود. اگر کاغذی این قابلیت را داشته باشد که جوهر را به خوبی جذب کند، بدیهی است که چاپ سریعتر انجام می‌شود بنابراین کاغذهای تحریر به دلیل جذب جوهر از مناسبترین گزینه‌ها برای خرید است که به چاپخانه‌ها و نشریات این امکان را می‌دهد که کارشان را در سریعترین زمان ممکن انجام بدهند.

اگر این کالاها را مستقیما از طریق تولیدکنندگان خریداری نمایید قیمت کاغذ تحریر به نسبت بازار نصف می‌شود چون تولیدکننده اغلب محصولاتش را با سودی مقرون به صرفه و کیفیت واقعی به مشتریان می‌فروشد. برای خرید کاغذ تحریر مستقیما از دست تولیدکننده می‌توانید با همکاران ما از طریق شماره درج شده در سایت تماس بگیرید تا شما راهنمایی کنند.