هیچ محصولی یافت نشد.

دفتر مشق

9 فوت‌وفن طلایی برای خرید یک دفتر مشق باکیفیت!

همیشه قبل از شروع ماه مهر، یکی از دغدغه‌هایی که ذهن پدرومادرها را مشغول می‌کند، خرید لوازم‌التحریر است. یکی از انواع لوازم‌التحریر که تنوع زیادی دارد، دفتر مشق است. تنوع این محصول انقدر بالاست که موقع خرید حسابی پدرومادرها را سردرگم می‌کند. اگر شما هم قصد خرید این نوع دفتر را دارید، امروز همراه خانه‌کاغذ باشید تا فوت‌وفن‌های خرید یک دفتر مناسب، باکیفیت و کاربردی را با شما در میان بگذاریم.

با انواع دفتر مشق بیشتر آشنا شوید!

دفترهای مشق در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و با توجه به کاربردی که دارند می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

1- دفتر مشق ساده

این نوع دفتر، دارای خطوط افقی‌ست و برای نوشتن مشق و یادداشت‌برداری مناسب است.

2- دفتر مشق شطرنجی

این نوع دفتر، همان‌طور که از نامش پیداست دارای صفحات شطرنجی‌ست و برای رسم نمودار و انجام تمرین‌های هندسه بسیار مناسب است؛ همچنین از این نوع دفتر در پیش‌دبستانی هم زیاد استفاده می‌شود.

3- دفتر مشق زبان

دفترهای مشق زبان دوخط هستند و دانش‌آموزان می توانند برای انجام تمرین‌های زبان خود از آن استفاده کنند.

خرید دفتر مشق
هنگام خرید دفتر مشق به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگام خرید دفتر مشق به چه نکاتی دقت کنیم؟

اگر قصد خرید دفتر مشق را دارید، بهتر است موقع خرید به نکات زیر خوب دقت کرده تا بتوانید یک دفتر مناسب و باکیفیت را تهیه کنید.

1- کیفیت کاغذ

مطمئن شوید که دفتری که قصد خرید آن را دارید کاغذهای باکیفیتی داشته باشد، چراکه دانش‌آموزان از پاک‌کن زیاد استفاده می‌کنند بنابراین باید دفتری را انتخاب کنید که موقع استفاده برگه آن به‌راحتی پاره و یا تا نشود.

2- اندازه دفتر

نکته دیگری که موقع خرید دفتر باید به آن توجه کنید، اندازه دفتر است. بهتر است ببینید اندازه دفتر مناسب است و به‌راحتی در کیف فرزند شما جا می‌شود یا خیر.

3- کاربرد دفتر

همان‌طور که گفتیم دفترهای مشق انواع مختلفی مثل شطرنجی، ساده و... دارند و بهتر است براساس نیازی که دارید، دفتر خود را انتخاب کنید.

4- جلد

موقع خرید دفترهای مشق به جلد آن‌ها هم خوب دقت کنید؛ اگر برای کودکان قصد خرید دارید بهتر است از طرح‌های شاد را انتخاب کنید؛ همچنین بهتر است برای کودکان دفتری را انتخاب کنید که جلد مقاوم و ترجیحا پلاستیکی داشته باشد تا در مدرسه به‌راحتی آسیب نبیند.

5- تعداد صفحات

هنگام خرید دفتر، به تعداد صفحات دفتر هم خوب دقت کرده وسعی کنید براساس کاربردی که هر دفتر دارد، تعداد صفحات آن را انتخاب کنید. اگر برای کودکان قصد خرید دارید، بهتر است دفتری را انتخاب کنید که تعداد صفحات کمتری دارد و کیف فرزند شما بی‌دلیل سنگین نمی‌شود.

6- قیمت

قیمت دفتر مشق هم یکی‌دیگر از نکات مهمی‌ست که موقع خرید باید به آن توجه کنید؛ مراقب باشید دفتر انتخابی شما نسبت به هزینه‌ای که برای آن پرداخت می‌کنید، کیفیت لازم را داشته باشد.

7- خط‌کشی

نوع خط‌کشی ‌می‌تواند در دفترهای مشق مختلف، متفاوت باشد. اگر فرزند شما در مقطع ابتدایی‌ست بهتر است برای او دفتری را انتخاب کنید که فاصله خطوط آن زیاد باشد و همچنین حاشیه صفحه دفتر نیز خط‌کشی شده باشد.

8- نوع صحافی

یکی‌دیگر از نکاتی که موقع خرید دفترهای مشق باید به آن توجه کنید، نوع صحافی دفتر است. صحافی دفتر تاثیر زیادی روی ماندگاری و راحتی آن دارد؛ به عنوان‌مثال کارکردن با دفاتر سیمی بسیار راحت‌ است و اگر لازم باشد برگه‌ای از دفتر جدا شود، سایر صفحات دفتر آسیبی نمی‌بینند.

دفتر مشق ساده
موقع خرید دفتر مشق به صحافی ان توجه کنید!

9- برند دفتر

آخرین نکته‌ای که موقع خرید دفترهای مشق باید به آن دقت کنید، برند دفتر است. برندهای مشهور معمولا قیمت بالاتری دارند اما در کنار قیمت بالا، دفاتر باکیفیت‌تری را نیز به فروش می‌رسانند.

آیا با کاربردهای دیگر دفتر مشق آشنا هستید؟

دفترهای مشق علاوه‌بر اینکه برای دانش‌آموزان یک وسیله کاربردی‌ هستند، برای سایر افراد هم می‌توانند مفید باشند. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با سایر کاربردهای دفترهای مشق آشنا کنیم.

1- یادداشت‌برداری

دفترهای مشق، یک گزینه مناسب برای یادداشت‌بردی و نوشتن نکات مهمی‌ست که دوست‌ نداریم آن‌ها را فراموش کنیم.

2- خاطره‌نویسی

یکی‌دیگر از کاربردهای دفترهای مشق، می‌تواند مربوط به خاطره‌نویسی باشد. شما می‌توانید در پایان هر روز خاطراتتان را در دفتری که دارید ثبت کنید.

3- برنامه‌ریزی

آخرین کاربرد دفترهای مشق که قصد صحبت درمورد آن را داریم، برنامه‌ریزی‌ست. شما می‌توانید برنامه هر روز خود را در دفترتان ثبت کرده و با آرامش و نظم بیشتری به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید.

جمع‌بندی

امروز در خانه کاغذ با شما درمورد دفترهای مشق صحبت کردیم و سعی کردیم فوت‌وفن‌های خرید یک دفتر خوب را با شما در میان بگذاریم. اگر شما هم قصد خرید دفتر مشق را دارید، می‌توانید روی کیفیت تمام محصولات فروشگاه ما حساب ویژه‌ای باز کرده و محصولات موردنیازتان را از ما تهیه کنید. ما در خانه کاغذ کیفیت و قیمت تمام محصولاتمان را تضمین می‌کنیم و با شما می‌توانید با خیال‌راحت لوازم‌التحریر موردنیازتان را از ما تهیه کنید. علاوه‌بر خرید آنلاین، می‌توانید از طریق تماس با شماره‌های زیر خریدتان را انجام دهید.

02532938235

02532400594

09128793323

به‌نظر شما دفترهای مشق چه کاربردهای دیگری می‌توانند داشته باشند؟ لطفا در قسمت کامنت تمام ایده‌های خود را با ما در میان بگذارید.