کاغذ گلاسه 250 گرم

هیچ محصولی یافت نشد.

کاغذ گلاسه 250 گرمی

بررسی دلایل خرید کاغذ گلاسه 250 گرمی و کاربردهای آن

 می­خواهید برای کارهایتان هستید کاغذ گلاسه بخرید اما با دیدن انواع آن دچار سردرگمی شده‌اید؟ بهتر است بدانید که کاغذها در وزن‌های مختلف تولید و عرض می‌شوند. خرید کاغذ گلاسه 250 گرمی بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد آن کار سختی است. ما در این مقاله سعی داریم انواع مختلف کاغذ گلاسه را به شما معرفی کنیم.

 قبل از اینکه بخواهید کاغذ گلاسه بخرید باید بدانید که این کاغذها چه ویژگی دارند که باعث شده طرف‌داران زیادی را به خود اختصاص دهد. پس با ما تا انتهای مطالب همراه باشید.

مقایسه کاغذ گلاسه 250 گرمی و کاغذ تحریر برای چاپ کتاب

 محبوب‌ترین کاغذ برای چاپ مجله، کتاب، روزنامه و.... کاغذ تحریر است. این کاغذ در مقایسه با کاغذ گلاسه قیمت کمتری دارد؛ اما جالب است بدانید کاغذ تحریر طرف‌دار کمتری داشته و مشتری‌ها بیشتر از کاغذ گلاسه 250 گرم استفاده می‌کنند. این نوع کاغذ در انواع مختلف و گوناگون تولید و به بازار عرضه می‌شود. از معروف‌ترین کاغذهای گلاسه می‌توان به کاغذ تک‌رو، دو رو، براق و مات اشاره کرد. از تمامی این کاغذها می­توان برای چاپ کتاب استفاده کرد.

توجه داشته باشید علاوه بر چاپ کتاب، هر کدام از این کاغذها کاربردهای مختلفی در زمینه‌های مختلف دارند؛ بنابراین اگر قصد خرید کاغذ 250 گرم را دارید باید هدف خودتان را برای استفاده از آن مشخص کرده و سپس شروع به خرید کنید.

نکته: اگر برای چاپ از کاغذی که به خوبی جوهر را جذب نمی‌کند استفاده بکنید کتاب‌ها و مجلات‌تان ناخوانا می‌شود.

کاغذ گلاسه 250 گرم
کاغذ تحریر در مقایسه با کاغذ گلاسه زودتر فرسوده می­شود.

گرماژ کاغذ گلاسه چه تأثیری در قیمت آن دارد؟

گرماژ یا همان وزن پایه کاغذ مهم‌ترین معیار برای تعیین قیمت است. کاغذهای گلاسه با گرماژهای مختلف در بازار وجود دارند. این گرماژها از ۸۰ شروع شده تا ۳۵۰ ادامه دارد. برای چاپ کاتالوگ از کاغذی با گرماژ ۱۷۰ استفاده می‌کنند؛ اما شما متناسب با هدفتان از خرید کاغذ می‌توانید کاغذ گلاسه 250 یا بیشتر را نیز سفارش دهید.

مقایسه انواع کاغذ گلاسه از لحاظ گرماژ

اگر متن بالا را با دقت خوانده باشید متوجه شده‌اید که میزان سبکی و سنگینی کاغذ را گرماژ می‌گویند. پس هرچقدر که گرماژ کاغذ بالاتر باشد آن کاغذ سنگین‌تر بوده و طبیعتاً قیمت بیشتری دارد. کاغذهایی که گرماژ زیادی دارند یعنی محکم‌تر هستند و استقامت بیشتری دارند. محکم بودن برگه کاغذی در چاپ کتاب‌های پر استفاده باعث جذب مشتری می‌شود.

نکته: کاغذ گلاسه با گرماژ 250 نشان می‌دهد که احتمال پاره شدن آن در مقایسه با کاغذی با گرماژ پایین بسیار کمتر است.

مقایسه انواع کاغذ از لحاظ پوشش

 یکی دیگر از فاکتورهای قیمت‌گذاری کاغذ گلاسه را می‌توان پوشش آن دانست. هرچقدر که برای تولید کاغذ مراحل بیشتری طی شده باشد با هزینه بیشتری در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

1- کاغذ تک رو:

 همان‌طور که می‌دانید کاغذهای گلاسه صاف صیقلی هستند. زمانی که یک کاغذ تک رو باشد؛ یعنی یک سمت آن براق بوده و در سمت دیگر از کاغذ عادی استفاده شده است.

2- کاغذ دورو:

 در صورتی که کاغذ دو رو باشد؛ یعنی گرماژ آن بالاتر است. در کاغذهای دو رو هر دو طرف صاف و صیقلی هستند. در صورتی که کاغذ گلاسه 250 گرمی دو رو باشد قیمت بیشتری را برای خرید آن باید بپردازید.

3- کاغذ براق:

 این نوع کاغذ در هر دو طرف سطح براق و درخشنده‌ای دارد که بیشتر برای چاپ تصاویر از آن استفاده می‌کنند. چاپ تصویر بر روی این کاغذها باعث می‌شود تا جزئیات و رنگ‌ها با کیفیت بیشتری در اختیار متقاضی قرار بگیرد. کاغذ گلاسه 250 گرم معمولاً برای شرکت‌هایی که در صنعت تبلیغات فعالیت دارند کاربرد دارد.

4- کاغذ گلاسه مات:

 برخلاف مدل قبلی که هر دو سمت آن براق و درخشان است. در مدل مات هر دو سمت کاغذ مات بوده و درخشندگی در سطح کاغذ وجود ندارد. از این مدل در چاپ‌های معمولی بیشتر استفاده می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت قیمت کاغذ گلاسه 250 گرم مدل مات در مقایسه با کاغذ گلاسه 250 گرمی براق کمتر است.

خرید کدام مدل کاغذ گلاسه به صرفه است؟

 اگر با این مدل سؤال روبه‌رو هستید؛ یعنی هنوز نتوانسته‌اید به طور دقیق هدف خود را از خرید کاغذ مشخص کنید. بررسی قیمت و خرید هر کدام از کاغذهای معرفی شده باید با در نظر گرفتن نیازتان انجام شود. اگر می‌خواهید کاتالوگ چاپ کنید کاغذ صیقلی با گرماژ ۱۷۰ تا ۲۵۰ را بخرید. اگر می‌خواهید کتاب چاپ کنید کاغذ گلاسه مات گزینه بهتری است. زیرا جوهر در سطح آن پخش نمی‌شود و قیمت کمتری دارد.

جمع‌بندی

 در این مقاله سعی کردیم مقایسه درستی از انواع کاغذ گلاسه را در اختیارتان قرار دهیم. با معرفی انواع کاغذ گلاسه با گرماژهای متفاوت و بررسی دلیل هزینه‌گذاری و قیمت کاغذ گلاسه 250 گرم می‌توانید به دیدگاه مناسبی برای خرید این کالا برسید.

در صورتی که همچنان برای خرید گزینه مناسب را پیدا نکرده‌اید سوالاتان را کامنت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب بدهند. اما اگر عجله دارید با شماره‌ ۰۹۱۲۸۷۹۳۳۲۳ تماس بگیرید و مشاوره خصوصی دریافت کنید. گرفتن مشاوره باعث می‌شود خرید کاغذ گلاسه 250 گرمی را مطمئنی را تجربی کنید.