در حال نمایش 5 نتیجه


نقاله

نکات مهم در انتخاب و خرید نقاله

در دنیای هندسه و ریاضیات، دقت در اندازه‌گیری زاویه‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد و نقش مهمی را در حل مسائل پیچیده و ترسیمات دقیق ایفا می‌کند؛ بدون داشتن یک ابزار مناسب نمی‌توان به‌درستی زاویه‌ها را اندازه‌گیری کرد و حتی ممکن است دچار خطاهایی شویم که به پروژه‌ها و محاسبات ما آسیب وارد شود؛ اینجاست که نقاله به‌عنوان یک ابزار کاربردی وارد میدان می‌شود!

نقاله با طراحی ساده و کاربردی خود به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم زاویه‌ها را با دقت بالا رسم و اندازه‌گیری کنیم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا انواع این ابزار کاربردی را با هم بررسی کرده و در نهایت چند نکته کلیدی برای خرید نقاله را با شما در میان بگذاریم.

نقاله چیست؟

نقاله ابزاری مفید برای انداز‌ه‌گیری و ترسیم زاویه است و در انواع مختلفی تولید می‌شود؛ این ابزار کاربردی معمولا از 0 تا 180 درجه و از 180 تا 0 درجه، علامت‌گذاری شده است و دانش‌آموزان می‌توانند از راست به چپ و از چپ به راست با آن کار کنند.

قیمت نقاله
چطور با نقاله کار کنیم؟

چطور با نقاله کار کنیم؟

کار با نقاله ممکن است در ابتدا کمی پیچیده به نظر برسد، اما با دنبال‌کردن مراحل ساده زیر، می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید.

  • در ابتدا باید مرکز نقاله را دقیقا روی راس زاویه تنظیم کنید؛ مرکز نقاله یک نقطه یا یک سوراخ است که دقیقا در وسط لبه صاف نقاله قرار دارد.
  • حالا باید لبه صاف نقاله را با یکی از بازوهای زاویه هم‌تراز کنید.
  • نقطه‌ای که بازوی دیگر زاویه روی نقاله نشان می‌دهد، درجه دقیق زاویه است.

انواع نقاله

نقاله در مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارد؛ در ادامه شما را با چند مدل مشهور آن آشنا خواهیم کرد.

1- نقاله نیم‌دایره

مشهورترین نقاله‌ای که همه‌ی ما آن را می‌شناسیم و تجربه کارکردن با آن را داریم، نقاله نیم‌دایره است. این نقاله از 0 تا 180 درجه را نشان می‌دهد و در مدرسه کاربرد زیادی دارد.

2- نقاله گرد

این نقاله همان‌طور که از نام آن پیداست، گرد است و از 0 تا 360 درجه را نشان می‌دهد؛ این مدل نقاله در جهت عقربه‌های ساعت درجه‌بندی شده و در نقشه‌های معماری و مهندسی مکانیک زیاد استفاده می‌شود.

3- نقاله استیل

نقاله استیل بیشتر در صنایع فلزی و چوبی کاربرد دارد و از دو قسمت متحرک و ثابت تشکیل شده است. با کمک قسمت متحرک این نقاله، می‌توان زاویه‌های مختلف را به دست آورد.

خرید نقاله
موقع خرید نقاله به چه نکاتی باید توجه کرد؟

موقع خرید نقاله به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگر قصد خرید نقاله را دارید، دانستن نکات زیر حتما برای شما کاربردی خواهد بود.

1- مدل نقاله را در نظر بگیرید!

همان‌طور که در بخش قبلی این مطلب بیان کردیم، نقاله‌ها انواع مختلفی دارند و بهتر است براساس نیاز و کاربردی که از نقاله انتظار دارید، مدل موردنظرتان را انتخاب کنید.

2- به جنس نقاله توجه کنید!

نقاله‌ها معمولا در دو جنس زیر تولید می‌شوند و شما باید ببینید کدام یک از این دو جنس برای‌تان کاربرد بیشتری دارد.

  • پلاستیک: نقاله پلاستیکی معمولا سبک، ارزان و شفاف است و برای مصارف روزمره و انجام تکالیف مدرسه توصیه می‌شود از آن استفاده کنید.
  • فلز: نقاله فلزی محکم و بادوام است و اگر برای کارهای حرفه‌ای، صنعتی و دقیق به یک نقاله نیاز دارید، بهتر است مدل فلزی آن را انتخاب کنید.

3- به درجه‌بندی دقت کنید!

نقاله‌ها معمولا چند نوع درجه‌بندی دارند و بهتر است هنگام خرید به مدل درجه‌بندی آن نیز دقت کنید؛ همچنین به این نکته هم حتما توجه کنید که تمامی درجات به‌صورت شفاف و خوانا رسم شده باشند.

  • درجه‌بندی استاندارد: برای انجام کارهای معمولی
  • درجه‌بندی گراد و رادیان: برای انجام کارهای خاص

4- قیمت را فراموش نکنید!

قیمت نقاله به فاکتورهای مختلفی مثل برند، جنس و اندازه آن بستگی دارد؛ اگر برند برای شما مهم است، احتمالا باید پول بیشتری بپردازید اما در عوض از کیفیت نقاله اطمینان خواهید داشت.

ما در خانه‌کاغذ تمامی محصولات خود را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به دست شما می‌رسانیم؛ شما می‌توانید برای خرید عمده یا تلفنی از طریق شماره زیر با ما در تماس باشید.

09128793323

02532400594

02532938235

جمع‌بندی

در نتیجه نقاله به‌عنوان یک ابزار بسیار مهم در دنیای هندسه و ریاضی شناخته می‌شود؛ این ابزار کاربردی با طراحی ساده‌اش، امکان اندازه‌گیری دقیق زاویه‌ها را برای ما فراهم می‌کند. با انتخاب مدل مناسب و براساس نیازهایی که داریم، می‌توانیم از این ابزار به‌ بهترین شکل در پروژه‌های خود استفاده کرده و از دقت و کیفیت بالای آن لذت ببریم.

سوالات متداول

1- چرا شفاف‌بودن نقاله اهمیت دارد؟

شفاف‌بودن نقاله به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید خطوط و نقاط زیر نقاله را به‌وضوح ببینید و اندازه‌گیری‌های خود را شکلی دقیق انجام دهید.

2- معروف‌ترین برندهای تولیدکننده نقاله کدامند؟

از معروف‌ترین برندهای تولیدکننده نقاله می‌توان به برند آریا، فابرکاستل، استدلر و... اشاره کرد.

برای مطالعه بیشتر شما

Using a Protractor

What is a Protractor?