در حال نمایش یک نتیجه

برای قیمت تماس بگیرید

دفتر نقاشی

قیمت دفتر نقاشی با طرح‌های فانتزی و جذاب + راهنمای خرید دفتر

وقتی کودک شما به سن چهار سال می‌رسد شروع به خط کشیدن در دفتر می‌کند. اگر برایش دفتر نقاشی نخرید حتما دیوارها را برایتان با مداد کاغذ دیواری می‌کند! بخاطر همین توصیه می‌شود که بعد از بزرگ شدن فرزندتان حتما به فکر خرید دفتر برای نقاشی باشید تا کوچولوی شما بتواند ایده‌های در سرش را روی کاغذ بیاورید. دفترهای نقاشی فقط برای کودکان نیست بلکه مهمترین ابزار کار طراحان و گرافیست‌ها است. یک گرافیست و طراح ترجیح می‌دهد که ایده‌های در سرش را روی یک ورق با کیفیت ثبت کند به خاطر همین برای خرید دفتر وسواس دارد. اگر می‌خواهید با جدیدترین دفترهای نقاشی آشنا شوید و در مورد قیمت روز آن اطلاعات جدیدی را کسب کنید تا پایان مطلب همراه ما باشید.

خرید دفتر نقاشی
قیمت دفتر نقاشی فانتزی

ویژگی‌های دفتر نقاشی

دفترهای نقاشی به انواع متفاوتی تقسیم‌بندی می‌شود. قیمت یک دفتر بر حسب ویژگی‌های آن متفاوت است. در واقع هر چقدر یک دفتر از ویژگی‌های بهتری برخوردار باشد، قیمتش هم بیشتر است. ویژگی‌های دفتر عبارت است از:

1. سایز و ابعاد

دفترهای نقاشی کاربردهای متفاوتی دارد. دانشجویان، دانش‌آموزان، کودکان، مهندس‌ها و هنرمندها مشتریان پر و پا قرص این محصولات هستند. دفترهای نقاشی بر حسب سایز و ابعاد به انواع متفاوتی تقسیم می‌شود. برای آشنایی با سایزبندی‌های استاندارد دفتر موارد زیر را مطالعه کنید.

 • دفترهایی با سایز A3

این مدل دفترها در کیف جا نمی‌شود و ابعاد بزرگی دارد. معمولا دانشجویان رشته‌های طراحی و مهندسی از این دفاتر برای رسم پلان‌ها و طرح‌های خود استفاده می‌کنند. فضای بزرگ این دفتر به طراحان و مهندسان اجازه می‌دهد که جزئیات طرح خود را بیشتر نشان بدهند.

 • دفترهایی با سایز A4

دانشجویان رشته طراحی، نقاشی، طراحی لباس و گرافیک طرفدار خرید دفترهای سایز A4 هستند. این دفترها به دلیل سایز استانداردشان به راحتی با کوله جابه‌جا می‌شوند و حمل آن‌ها آسان است.

 • دفترهایی با سایز A5

نصف شده سایز A4 دفترهایی با سایز A5 است که به راحتی در کیف‌های دستی کوچک قرار می‌گیرد و جا به جا می‌شود. از این دفترها طراحان برای اتود زنی و ثبت ایده ناگهانی استفاده می‌کنند.

 • دفترهایی با سایز B5

دفترهای نقاشی با سایز B5 در فصل‌هایی مثل پاییز بسیار پرفروش است. این دفترها با سایز B5 برای دانش‌آموزان ایده‌ال است و بهترین اندازه برای دفتر نقاشی کودکان و دانش‌آموزان است.

 • دفترهایی با سایز B6

سایز استاندارد برای دفترهای نقاشی کوچک B6 است. معمولا طراحان برای ایده‌های نقاشی و طراحی‌های کوچک‌‎تر مثل آرم و لوگو از دفترهایی با سایز استاندارد B6 استفاده می‌کنند.

2. وزن و گرماژ

گرماژ کاغذ به وزن کاغذ در یک متر مربع گفته می‌شود و هر چقدر میزان گرماژ بالاتر باشد، وزن آن هم بیشتر است. متداول‌ترین و پرطرفدارترین جنس کاغذ دفترهای نقاشی 80 گرم است. کاغذهای صد گرمی هم برای نقاشی خشک، طراحی و سیاه قلم مناسب است.

قیمت دفتر نقاشی
خرید دفتر طرح‌دار

3. جنس کاغذ

از دفترهای نقاشی برای نقاشی با گچ، رنگ روغن، خودکار اکلیلی، آبرنگ، ماژیک و... استفاده می‌کنند. به همین خاطر دفترهای نقاشی دارای انواع متنوعی هستند. کاغذ کارتریج، کاهی، آبرنگ، مرطوب، کرافت و کاغذ مشکی متداول‌ترین انواع کاغذ در دفترهای نقاشی است که بسته به کاربردشان توسط نقاشان و طراحان مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا طراحانی که با آبرنگ، اکریلیک، گواش و ابزارهای خیس نقاشی می‌کنند از کاغذهای ضخیم‌تر استفاده می‌کنند. کاغذهای با بافت کمتر یا بافت صیقلی و یکنواخت برای نقاشی مداد رنگی و مدادهای طراحی مناسب هستند. کاغذهای کارتریج هم برای نقاشی خودکار، راپید و هر ابزار جوهر دار دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4. تعداد ورق

دفترهای نقاشی در انواع صد برگ، هشتاد برگ، شصت برگ، چهل برگ و... تولید و به بازار عرضه می‌شود. معمولا دانش‌آموزان طرفدار خرید دفتر نقاشی شصت برگ هستند و عده‌ای که خیلی به نقاشی علاقمند هستند به سراغ دفترهای صد برگ می‌روند.

5. نوع صحافی

دفترهای نقاشی بر حسب نوع صحافی به دسته‌های سیمی، منگنه و دوخت تقسیم‌بندی می‌شوند. دفترهای سیمی به صورت 180 درجه باز می‌شوند و معمولا پرطرفدارترند چون امکان استفاده از کل ورق را برای طراح مهیا می‌کنند.

6. جنس جلد دفتر

یکی از مهمترین نکاتی که بر قیمت دفتر نقاشی تاثیر می‌گذارد، جنس جلد است. هر چقدر جلد یک دفتر ضخیم‌تر باشد قیمت آن هم بیشتر است. انواع جلد دفتر عبارت است از:

 • جلد پی وی سی

روی جلد مقوایی دفتر یک لایه فیلم پی وی سی متصل شده است. در جلدهای پی وی سی آب و رطوبت نفوذ نمی‌کند و اثر دست روی آن نمی‌افتد.

 • جلد پارچه‌ای

در جلدهای پارچه‌ای روی جلد مقوایی یک لایه پارچه کشیده‌اند. طرح‌های روی این جلد معمولا گلدار و سنتی است.

دفتر نقاشی فانتزی
خرید دفتر نقاشی
 • جلد سخت

تولیدکنندگان برای تولید جلدهای سخت داخل یک رویه مقوایی جلد یک ماکت قرار می‌دهد که یک روکش سلفونی بر روی آن قرار گرفته است. از این محصول معمولا برای جزوه‌نویسی بدون زیر دستی استفاده می‌کنند. قیمت دفتر نقاشی فانتزی که با جلد سخت طراحی تولید شده است بیشتر است.

 • جلد چرمی و چرم مصنوعی

دفترهایی که جلد چرمی دارند مثل کفش یا کیف چرمی باکلاس است. معمولا کارمندان ادارات از دفترهای با جلد چرمی استفاده می‌کنند. این دفترها در رنگ‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود.

 • جلد چوبی

جلد دفتر فانتزی معمولا از جنس چوب هستند. در تولید این دفترها با استفاده از شیوه چاپ لیزری طرح‌های زیبایی را روی سطح چوب به جا می‌گذارند.

بر اساس سلیقه و میزان بودجه خود یک مدل از دفتر را انتخاب کنید. اگر دفترهایی با جلد سخت را انتخاب کنید با وجود اینکه هزینه بیشتری می‌کنید ولی در عوض مدت طولانی‌تری از دفتر استفاده می‌کنید و خیالتان از بابت دوام و ماندگاری آن راحت خواهد بود.

7. طراحی روی جلد دفتر

طرح جلد هم بر قیمت تاثیر می‌گذارد. قیمت دفتر نقاشی فانتزی بیشتر از دفترهای با طرح جلد ساده است چون تولیدکننده روی طراحی جلد دفترهای فانتزی وقت زیادی گذاشته است.

راهنمای خرید دفتر نقاشی

یکی از نکاتی که باید هنگام خرید دفتر به آن توجه کنید، برند دفتر است. هر چقدر یک برند سازنده اعتبار بیشتری داشته باشد، محصولاتش با کیفیت‌تر هستند. برندهای ایرانی و خارجی بسیاری در حوزه تولید دفتر فعالیت می‌کنند. یکی از مزیت‌های مهم برندهای ایرانی این است که طراحی جلد دفتر مطابق با فرهنگ ایرانی است. برای خرید دفتر نقاشی فانتزی مخصوص کودکان دفترهای ساخت برندهای ایرانی بهترین است چون طرح جلد آن بر اساس فرهنگ ایرانیان طراحی شده است.

محبوب‌ترین برندهای ایرانی

 • فطرس

یکی از محبوب‌ترین برندهای ایرانی که اغلب برای خرید دفتر فانتزی به سراغش می‌روند، برند فطرس است. این برند دفترهایش را با طرح‌های بومی و متناسب با روحیه ایرانی طراحی می‌کند و در زمینه تولید دفتر گلاسه 300 گرمی خوش درخشیده است.

دفتر نقاشی
قیمت دفتر جدید
 • کتیبه

دفترهایی که توسط برند کتیبه تولید و به بازار عرضه می‌شود به شیوه‌ای صحیح طراحی شده است. این برند در طراحی جلد دفتر از کارتون‌های ایرانی مثل فیل شاه، طرح‌های سنتی و تایپوگرافی استفاده می‌کنند.

 • مشکات

برند مشکات در زمینه تولید دفتر فانتزی بزرگ دخترانه یکی از پیشتازان است. در طراحی جلد فانتزی این دفترها معمولا از عناصر طبیعی و طرح‌های گرافیکی استفاده می‌کنند.

 • بهشت

این دفترها معمولا مخصوص کودکانی است که روحیه مذهبی دارند و به شهدا علاقمند هستند. جلد این دفترها تصاویری از شهداست که به همراه طرح‌های گلدار مزین شده است. معمولا مدارس و مکان‌های مذهبی این دفترها را به عنوان هدیه برای بچه‌ها می‌خرند.

 • هیرون

دفترهای تولید شده در کارخانجات هیرون در قالب طرح‌های چوبی در تلاش هستند که ارزش‌های ایرانی را ترویج بدهند. این تولیدکنندکان طرح‌های فانتزی مطابق با ارزش‌های فرهنگی و غرور ملی را با استفاده از لیزر بر روی چوب چاپ می‌کنند.

 • پارس

مشهورترین تولیدکننده برند دفتر در ایران، پارس است که در کارخانه‌ای در شمال خوزستان قرار دارد. این برند سالهاست در زمینه تولید دفترهای ساده و فانتزی خوش درخشیده است و به کشورهای دیگر هم صادرات دارد.

محبوب‌ترین برندهای خارجی

 • فابریانو

برند فابریانو در کشور ایتالیا یکی از قدیمی‌ترین برندها در حوزه تولید دفتر است که زمان آن به سده چهاردهم میلادی برمی‌گردد. جالب است بدانید که در زمان تاسیس این کارخانه لئوناورد داوینچی هم در قید حیات بوده است.

 • سن پیترزبورگ

یکی از معروف‌ترین برندهای تولیدی دفتر نقاشی فانتزی و ساده در سطح جهانی برند سن پیترزبورگ است که در سال 1900 میلادی در روسیه شروع به کار کرد. تاکنون این برند تلاش کرده است تا به کارگیری بهترین تجهیزات محبوب‌ترین دفترها را وارد ایران کند.

خرید دفتر نقاشی
قیمت دفتر نقاشی فانتزی

نحوه خرید دفتر نقاشی با مناسب‌ترین قیمت

برای خرید دفتر نقاشی فانتزی دخترانه و پسرانه اگر به سراغ فروشندگانی بروید که با تولیدکننده ارتباط مستقیم و بی‌واسطه دارند، می‌توانید محصول را با کمترین قیمت خریداری نمایید. فروشگاه خانه کاغذ یکی از محبوب‌ترین عرضه‌کنندگان ابزار تحریر به بازار است که به دلیل ارتباط مستقیم با واردکنندگان و تولیدکنندگان ابزار تحریر، محصولاتش را با کمترین قیمت به مشتریان عرضه می‌کند. سود کمی که خانه کاغذ روی محصولاتش می‌کشد باعث می‌شود که مشتریان مشتاق خرید از این فروشگاه باشند. فروشگاه خانه کاغذ در زمینه فروش دفترهای فانتزی خوش درخشیده است چون که محصولاتش در تنوع بالا به بازار عرضه می‌شوند و مشتریان با هر سلیقه‌ای خواهان این محصولات باشند.

نتیجه‌گیری

برای خرید دفترهای فانتزی به سراغ یک فروشنده منصف بروید. معمولا بعضی فروشنده‌ها که انصاف ندارند قیمت دفتر نقاشی فانتزی را بخاطر طرح‌هایش بالاتر از قیمت کارخانه اعلام می‌کنند اما خانه کاغذ فروشنده منصفی است که جدیدترین دفترهای نقاشی را با طرح‌های فانتزی و جذاب به صورت حضوری و اینترنتی به مشتریان می‌فروشد و قیمت محصولاتش را خیلی کمتر از فروشگاه‌های دیگر اعلام کرده است. برای ارتباط با کارشناسان فروش خانه کاغذ با شماره 09128793323 تماس بگیرید. کارشناسان فروش این فروشگاه به شما کمک می‌کنند تا یک محصول خوب را خریداری کنید و نگران این نباشید که دفتر ورق ورق شود یا آسیب ببیند.