هیچ محصولی یافت نشد.

رول کوتد

خرید رول کوتد؛ بهترین گزینه برای چاپ در سایز بزرگ

 در زمان چاپ از پخش شدن جوهر در سطح کاغذ کلافه شده‌اید؟ در این محتوا می‌خواهیم کاغذی را به شما معرفی کنیم که این مشکل را برطرف کند. برای چاپ عکس و پوستر به کاغذی نیاز دارید که تصویر با کیفیتی به شما بدهد؛ اما در زمان خرید با تنوع بالایی از کاغذها مواجه می‌شوید. پس با ما همراه باشید تا با معرفی کاغذ کوتد و بررسی قیمت رول کوتد پلاتر اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهیم. مطمئن باشید با مطالعه مطالب زیر دیگر در زمان خرید کاغذ برای چاپ پوستر، سردرگم نخواهید بود.

رول کوتد چیست؟

 اگر کاغذی دارای پوشش مخصوصی از پلیمر در یک طرف یا دو طرف باشد به آن کاغذ کوتد می‌گویند. اگر به دنبال کاغذی براق برای چاپ عکس و پوستر هستید به جرئت می‌توانیم بگوییم کاغذ کوتد گزینه مناسبی است. زیرا در سایزهای متفاوت و گرماژهای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. جالب است بدانید این کاغذها دارای روزنه‌های بسیاری بوده که در زمان چاپ، جوهر در آن‌ها قرار می‌گیرد. چنین حالتی باعث می‌شود در سطح کاغذ جوهر پخش شود و مقاومت خاصی در برابر آب داشته باشد.

 با این تفاسیر می‌توان گفت که رول کوتد یکی از اصلی‌ترین کاغذهای قابل چاپ بوده که از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول با نام Base paper  و بخش دوم Coating نام دارد. قسمت کوتینگ از پخش شدن جوهر در سطح کاغذ جلوگیری می‌کند.

 رول کاغذ کوتد معمولا برای چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این کاغذها به دلیل سایز بزرگ‌شان در دستگاه پرینتر قابل چاپ نیستند. دستگاه مخصوصی که می‌تواند روی این نوع از کاغذها عملیات چاپ را انجام دهد دستگاه پلاتر نام دارد که به همین دلیل به رولِ این نوع کاغذها رول کاغذ پلاتر گفته می‌شود. ساختار دستگاه پلاتر تا حدودی با پرینتر متفاوت است. جالب است بدانید دلیل پرطرف‌دار بودن و خرید رول کوتد در مقیاس‌های بالا این است که این کاغذها با عرض‌های ۴۵، ۶۰، ۹۰، ۱۰۶ سانتی‌متر طراحی تولید می‌شود.

قیمت رول کوتد
رول کاغذ کوتد از محصولات جانبی دستگاه چاپ است.

رول کاغذ کوتد
کاغذ کوتد در نواع جنس و اندازه تولید شده است.

قیمت رول کوتد پلاتر به چه عواملی وابسته است؟

 قیمت رول پلاتر به عوامل مختلفی وابسته است، از جمله:

1- اندازه رول کوتد پلاتر:

 اندازه رول کوتد پلاتر برای چاپگرهای مختلف متفاوت است و هرچه اندازه رول بزرگ‌تر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

2- نوع رول کاغذ کوتد :

نوع کاغذ مورد استفاده در رول کوتد پلاتر نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. برخی از کاغذها گران‌تر و باکیفیت بالاتری هستند و برخی دیگر ارزان‌تر و کیفیت پایین‌تری دارند.

3- برند رول کوتد پلاتر:

برندهای مختلفی رول کوتد پلاتر تولید می‌کنند و هر برندی قیمت خود را دارد. برندهای معروف و باکیفیت‌تر معمولاً گران‌تر هستند.

4- تعداد رول کوتد پلاتر:

خرید بیشتر از یک رول کوتد پلاتر معمولاً باعث تخفیف قیمت می‌شود.

5- محل خرید:

قیمت رول کوتد پلاتر در هر منطقه و فروشگاه ممکن است متفاوت باشد.

 با توجه به این عوامل، قیمت رول کوتد پلاتر ممکن است متفاوت باشد.

خرید رول کوتد
عوامل مختلفی بر قیمت رول کوتد پلاتر تاثیرگذار است.

جمع‌بندی

اگر مطالب بالا را به دقت مطالعه کرده باشید با فواید خرید رول کوتد آشنا شده‌اید. همچنین ویژگی آن‌ها شناخته‌اید و می‌دانید هر کدام از انواع رول کوتد چه خصوصیتی دارند. در نظر داشته باشید هنگام خرید رول کوتد فروشنده انواع متفاوتی را نام می‌برد که برای کسب تجربه خرید خوب باید آشنایی نسبی با هر کدام از آن‌ها داشته باشید. پس مطالب بالا انواع رول‌ها را به طور مختصر معرفی کرده است. همچنین در مورد قیمت رول کوتد پلاتر و عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن‌ها توضیحاتی را خدمت‌تان ارائه داده‌ایم.

در صورتی که با خواندن این مطلب همچنان نیاز به گرفتن مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید و با مشاوران ما سؤال خود را در میان بگذارید. همچنین می‌توانید در قسمت کانت‌ها سؤالات و نظرات خود را با کارشناسان ما در میان گذاشته و منتظر پاسخگویی آن‌ها باشید.