زمان مطالعه: 4 دقیقه

در زمانی که یک کلمه یا جمله را اشتباه می‌نویسیم با غلط گیر آن را پاک می‌کنیم، ولی با چه نوع غلط‌ گیری؟ همانطور که می دانید امروزه حتی غلط گیرها نیز دارای مدل‌های مختلفی هستند که هر کدام از آن مدل‌ها برای یک کار مناسب است. غلط گیرهایی که امروزه وجود دارند شامل غلط گیری قلمی و نواری است. غلط گیرهای نواری دارای یک‌سری مزیت‌هایی هستند که در غلط گیرهای قلمی وجود ندارد و همچنین بالعکس. ما در این مقاله قصد داریم تا تفاوت بین غلط گیر نواری و قلمی را به شما توضیح دهیم. اگر می‌خواهید بدانید که کدام نوع غلط گیر بهتر است، تا آخر همراه ما باشید.

اگر از تفاوت غلط گیر نواری با غلط گیر مایع با خبر هستید و فقط می‌خواهید یکی از آن‌ها را تهیه کنید. با شماره زیر تماس بگیرید و سفارش‌تان را ثبت کنید.

09128793323

تفاوت غلط گیر نواری با غلط گیر مایع
مقایسه غلط گیر نواری و قلمی

تفاوت بین غلط گیر نواری با غلط گیر مایع

تفاوت‌های متعددی بین غلط گیرهای نواری و قلمی وجود دارد که بهتر است قبل از خرید حتما از آن‌ها با خبر باشید. تفاوت‌‌های بین این دو نوع غلط گیر عبارتند از:

1. سهولت در استفاده

در غلط گیر قلمی یا مایع، مقداری مایع سفید با بوی تند از قلم خارج می‌شود اما یک نقص عمده دارد؛ باید صبر کرد تا مایع خشک شود و بعد مجدد روی آن نوشت یا صفحه را عوض کرد و ممکن است در این فاصله کلمه یا جمله صحیح را فراموش کرد.

استفاده از غلط گیر نواری راحت‌تر است، زیرا غلط گیر نواری مایع نیست و بلافاصله پس از استفاده می‌توان مجدد نوشتن را آغاز کرد و یا صفحه را تغییر داد. این موضوع می‌تواند از مشکل فراموش کردن نوشتن کلمه صحیح جلوگیری کند.

2. ایمنی

برای هر کدام از این دو نوع غلط گیر یک‌سری نکات احتیاط و ایمنی وجود دارد. غلط گیر مایع قابل اشتعال، حاوی مواد مضر و بوی تند آن ممکن است باعث آسیب‌دیدگی شود؛ غلط گیر نواری به علت قطعات کوچکی که در ظاهر دارد ممکن است برای کودکان جذاب باشد و باعث شود در زمانی که کودکان در حال بازی با آن هستند، قطعات کوچک را ببلعند.

فرق غلط گیر نواری با معمولی
فرق غلط گیر نواری با معمولی

3. ناحیه مورد استفاده

غلط گیر قلمی می‌تواند نواحی بسیار کوچکی مانند نشانه‌گذاری‌ها را پر کند. همچنین غلط گیر قلمی برای نواحی بزرگ نیز مناسب است مانند اصلاح یک جمله.

غلط گیر نواری، با استفاده از یک نوار ۵ میلی‌متری نمی‌توان نشانه‌گذاری اشتباه را بپوشاند. این غلط گیر نیز برای اصلاح نواحی بزرگ مناسب است. ولی در این نوع غلط گیر میزان نواری که استفاده می‌شود برای پاک کردن یک غلط کوچک، زیاد است.

4. قیمت و مدت استفاده

بازه قیمتی غلط گیر نواری در تابستان 1403 از بیست و دو هزار تومان تا دویست و پنجاه هزار تومان است و مدت استفاده از این غلط گیرها 1 تا 3 ماه بدون قابلیت شارژ مجدد است.

بازه قیمتی غلط گیر قلمی در تابستان 1403 از بیست و دو هزار تومان تا صد و هشتاد هزار تومان است و مدت استفاده از آن 4 تا 6 ماه بدون قابلیت شارژ مجدد است.

اگر می‌خواهید غلط گیر نواری و قلم را از یک فروشگاه معتبر با بهترین قیمت تهیه کنید. کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

0253293823509128793323

5. تغییر سطح

استفاده از غلط گیر قلمی ممکن است در استفاده‌های زیاد برای اصلاح یک منطقه باعث شود سطح آن ناحیه دیگر مانند قبل صاف نباشد و مقداری برجسته شود.

ولی در غلط گیر نواری این اتفاق نمی‌‌افتد زیرا نواری که کشیده می‌شود مایع نیست و باعث برجسته شدن آن ناحیه نمی‌شود.

مقایسه غلط گیر نواری و قلمی
مقایسه غلط گیر نواری و قلمی؛ فرق غلط گیر نواری با معمولی در چیست؟

جمع‌بندی

در این مقاله برای شما از تفاوت غلط گیر نواری با غلط گیر مایع صحبت کردیم و تمام تفاوت‌های آن‌ها را بیان کردیم تا اگر قصر خرید دارید، بهتر و آگاهانه‌ترخریدتان را انجام دهید. اگر بخواهیم یک نتیجه‌گیری خیلی کلی انجام دهیم باید بگوییم که هر دو این غلط گیرها خوب و مفید هستند ولی هر کدام از آن‌‌ها در زمینه‌های مختلفی مزیت و معایب خود را نشان می‌دهند.

برای مثال در زمانی که شما فقط می‌خواهید یک نقطه اشتباه را پاک کنید، غلط گیر نواری به درد شما نمی‌خورد زیرا نوار می‌تواند اطراف آن نقطه را نیز در بر بگیرد ولی غلط گیر قلمی فقط آن‌ نقطه را پاک می‌‌کند. غلط گیر نواری کاربرد و مزیت خود را در زمانی نشان می‌دهد که شما می‌خواهید یک خط جمله اشتباه را خیلی صاف و دقیقا بر روی خط پاک کنید؛ در آن‌ زمان غلط گیر قلمی کاربردی ندارد زیرا نمی‌تواند یک خط مرتب را برای شما سفید کند. اگر می‌خواهید این غلط‌گیرها را از یک فروشگاه معتبر با قیمتی مناسب تهیه کنید، با فروشگاه خانه کاغذ تماس بگیرید.

شماره تماس 1: 02532938235

شماره تماس 2: 02532400594

شماره تماس 3: 09128793323

اگر در رابطه با غلط گیر قلمی و نواری سوال‌های دیگری دارید، با ما در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید؛ کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات و نظرات شما رسیدگی می‌کنند.

سوالات متداول

1. آیا غلط گیر قلمی از غلط گیر نواری ارزان‌تر است؟

بازه قیمتی غلط گیر قلمی در تابستان 1403 از بیست و دو هزار تومان تا صد و هشتاد هزار تومان است و بازه قیمتی غلط گیر نواری از بیست و دو هزار تومان تا دویست و پنجاه هزار تومان است.

2. آیا غط گیر نواری قابلیت پاک کنندگی مرتب‌تری نسب به غلط گیر قلمی دارد؟

بله! به علت اینکه این نوع غلط گیر به صورت نواری است برای پاک کردن یک اشتباه نوشتاری، مرتب‌تر از غلط گیر قلمی عمل می‌کند.

3. زمان ماندگاری دو نوع غلط گیر چه تفاوتی با یکدیگر دارد؟

به طور خلاصه؛ ماندگاری غلط گیر قلمی بیشتر از غلط گیر نواری است زیرا حجم مایع موجود در قلمی بیشتر است.

مطالعه بیشتر

WHAT IS THE DIFFERENCE BETWEEN CORRECTION FLUID PEN AND CORRECTION TAPE?

Correction Tape Vs Correction Fluid

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *