زمان مطالعه: 3 دقیقه

چسب چوب رقیق شده در سایر کشورها با نام ترمولینا وجود دارد و در بازارها عرضه می شود ولی این نوع چسب در کشور ما؛ ایران، وجود ندارد. به دلیل اینکه چسب چوب رقیق شده یک محصول کاربردی است، عدم دسترسی به آن باعث شده است تا افراد خودشان این نوع چسب را درست کنند و از آن استفاده کنند. ما اینجا هستیم تا به شما بهترین و موثر‌ترین روش رقیق کردن چسب چوب را آموزش دهیم، همراه ما باشید.

چگونه چسب چوب را رقیق کنیم
چگونه چسب چوب را رقیق کنیم؟

چگونه چسب چوب را رقیق کنیم؟

رقیق کردن چسب چوب می‌تواند به مدل‌های مختلفی انجام شود که ما در این بخش تمام آن راه‌حل‌ها را به شما یاد می‌دهیم.

1. استفاده از آب

اولین گزینه‌ای که همیشه به ذهن همه برای رقیق‌ کردن چسب چوب می‌رسد، استفاده از آب است. استفاده از آب برای رقیق کردن یک نکته بسیار مهم دارد که باید به آن توجه کنید؛ اگر چسب چوبی که تهیه کردید بوی تند و یا قوی نداشت برای رقیق کردنش می‌توانید از آب استفاده کنید.

اگر برای انجام فرآیند رقیق کردن به چسب چوب بیشتری نیاز دارید، به راحتی یک تماس و ثبت سفارش آن را تهیه کنید.

09128793323

2. استفاده از دما

روش دیگری برای رقیق کردن چسب چوب وجود دارد و آن استفاده از گرما است. دقت کنید که اصلا نباید چسب را به صورت مستقیم گرما دهید. بهتر است این کار را با استفاده از بخار آب انجام دهید.

3. استفاده از سرکه

سومین مورد برای رقیق شدن چسب چوب، سرکه است. ممکن است وقتی اسم سرکه به میان می‌آید تصور کنید که این کار ممکن نیست و یا به چسب آسیب می‌زند؛ ولی این گونه نیست و سرکه باعث رقیق شدن می‌شود. دقت کنید که نباید ظرف سرکه را داخل چسب بریزید، برای رقیق شدن فقط کافیست یک یا دو قطره از سرکه را داخل چسب بریزید.

4. استفاده از حلال‌ها

استفاده کردن از حلال‌های شیمیایی یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند چسب چوب را رقیق کند. حلال‌هایی که برای رقیق کردن چسب می‌توان از آن‌ها استفاده کرد اسید استیک، الکل و اتر هستند. توجه کنید که میزان و مقداری که استفاده می‌شود بسیار مهم است. مقدار مشخصی از چسب را با مقدار کمی از یکی از حلال‌ها مخلوط کنید و سپس چسب چوب رقیق شده را استفاده کنید.

چگونه چسب چوب را شل کنیم
چگونه چسب چوب را شل کنیم؟

جمع‌بندی

ما در این مقاله روش‌های متفاوتی را برای رقیق کردن چسب چوب به شما عزیزان و همراهان همیشگی توضیح دادیم و گفتیم که این کار را در منزل به راحتی می‌توانید انجام دهید؛ البته در خصوص هر کدام از روش‌ها باید دقت لازم را در اندازه مواد رعایت کنید. یکی از روش‌هایی که ممکن است کمتر شنیده باشید استفاده از حلال‌های شیمیایی است. حلال‌هایی شیمیایی برای رقیق کردن چسب چوب می‌توانند کمک شایانی به شما بکنند؛ ولی حتما حواستان به مقدار حلالی که داخل چسب می‌ریزید باشد.

اگر در زمان رقیق کردن با مشکل کمبود چسب مواجه شدید، با یک تماس آن را حل کنید.

09128793323

اگر همچنان سوالی در ذهن شما در رابطه با رقیق کردن چسب چوب باقی مانده است، کارشناسان ما بی‌صبرانه منتظر کامنت‌ها و نظرات شما هستند.

سوالات متداول

1. آیا می‌توان چسب چوب مانده و غلیظ شده را نیز رقیق کرد؟

بله! با استفاده از روش‌های گفته شما می‌توانید چسب چوبی که مدت‌هاست باقی مانده و غلیظ شده را نیز رقیق کنید.

2. اگر حجم مواد رقیق‌کننده را زیاد بریزم باید چه کار کنم؟

اگر حجم مواد رقیق‌کننده بیشتر از چسب شد، فقط مقدرا چسب را زیاد کنید. اگر چسب چوب دیگر برایتان باقی نمانده است، فقط با یک تماس با فروشگاه خانه کاغذ آن را تهیه کنید.

3. آیا استفاده از الکل برای رقیق کردن، چسب را خراب نمی‌کند؟

اگر حواستان به مقدار الکلی که داخل چسب می‌ریزید نباشد ممکن است چسب خراب شود و علت آن این است که ما ساختار چسب را نمی‌دانیم، ولی اگر در زمان ریختن الکل حواستان باشد، مشکلی پیش نخواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *